Konferencja podsumowująca IV edycję kampanii społecznej "czytajMY"
Godziny | Temat wykładu |
---|---|
16:30 – 16:45 | Otwarcie konferencji i przywitanie gości |
16:45 – 17:00 | "Strona po stronie", czyli podsumowanie IV edycji kampanii "czytajMY" |
17:00 – 18:00 | "Mama czyta i tata czyta też." Rozmowa z zaproszonymi gośćmi |
18:00 – 18:15 | Zarys fabuły na kolejny rok |
18:15 – 18:30 | Zakończenie konferencji |
- podsumowanie działań podjętych w ramach IV edycji kampanii społecznej "czytajMY",
- rozmowa z gośćmi specjalnymi konferencji, Małgorzatą Swędrowską i Pawłem Dobrzeleckim,
- przedstawienie planów na V edycję kampanii.
- zapoznanie uczestników z podsumowaniem IV edycji kampanii społecznej "czytajMY",
- wysłuchanie rozmowy z gośćmi specjalnymi konferencji, Małgorzatą Swędrowską i Pawłem Dobrzeleckim,
- zapoznanie uczestników z planami na kolejną, V edycję kampanii.
Kontakt z koordynatorami:
Katarzyna Wilk
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 116
e-mail:
Joanna Szeligowska
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 123
e-mail:
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prelegentach:

Małgorzata Swędrowska
Przyjaciółka dzieci i książek, pedagożka, trenerka, wykładowca. Pisze książki dla dzieci oraz publikacje dla nauczycieli i bibliotekarzy. Twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.

Paweł Dobrzelecki
Bibliotekarz, trener, animator – absolwent Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych Zarządzanie w Kulturze, Sztuce i Turystyce Kulturowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Absolwent Szkoły Trenerów STOP. Zawodowo związany z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu, w której piastuje stanowisko zastępcy dyrektora. Jest inicjatorem i koordynatorem projektów łączących zabawę z edukacją i promocją czytelnictwa. Miłośnik alternatywnych form edukacji, prowadzi szkolenia i warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży oraz rodziców, jak i dla bibliotekarzy w całej Polsce, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowoczesnych metod pracy w bibliotekach. Jest Ambasadorem Stowarzyszenia LABiB, Członkiem ZG SBP oraz członkiem Polskiej Sekcji IBBY. W 2018 roku zdobył tytuł Ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku, dwukrotnie otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury.

Katarzyna Wilk – nauczyciel-konsultant
Trenerka i metodyczka zdalnego nauczania, ratowniczka czytelnictwa, turystka rowerowa. Projektuje i prowadzi e-szkolenia dla dorosłych, przede wszystkim w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych oraz współpracy ze sztuczną inteligencją. Interesuje się aspektem społecznościowym uczenia się. Oswaja nauczycieli z wolnymi licencjami i otwartymi zasobami edukacyjnymi. Entuzjastka design thinking i zwinnego zarządzania projektami w środowisku edukacyjnym. Członkini zespołu koordynującego program Ratownicy Czytelnictwa oraz wolontariuszka w grupie Polska Czytająca. Uczestniczka sztafety rowerowej Bike Jamboree 2017-2019 Dookoła Świata i 2022-2023 JednoŚladami Andersa.
Szkolenia w obszarach: bezpieczne i etyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w edukacji, rozwijanie kompetencji cyfrowego obywatelstwa, higiena cyfrowa, design thinking, metodyka zdalnego nauczania, otwarte zasoby edukacyjne.

Joanna Szeligowska – nauczyciel-konsultant
Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Śląskim i studia podyplomowe będące wspólnym projektem Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie i National University of Ireland, Galway. Nauczyciel dyplomowany.
Wcześniej związana z Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, obecnie pracuje w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. W ROM-E "Metis" zajmuje się przygotowaniem kandydatów do egzaminu nadającego kwalifikacje do nauczania j. angielskiego w placówkach przedszkolnych i szkołach podstawowych i występuje w roli tłumacza podczas konferencji z zagranicznymi gośćmi.
Zafascynowana kulturą anglosaską, z pasją uczy angielskiego, wierząc, podobnie jak Nelson Mandela, że: "Jeśli przemówisz do człowieka w jego języku, przemówisz do jego serca". Jej miejscem na Ziemi jest Londyn, do którego stara się wracać jak najczęściej.
Z miłości do książek i ludzi wymyśliła i współprowadzi kampanię społeczną "czytajMY".