XVI Konferencja Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego "Młodzi kreują przyszłość"
- perspektywy pokoleniowe na rynku pracy – panel ekspertów,
- nieRANDOMOWE zajęcia z doradztwa zawodowego, czyli o tym, jak zarazić się entuzjazmem,
- Metoda Bilansu Kompetencji – w czym może pomóc?
- prezentacja doświadczeń z udziału w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii,
- współpraca uczelni z biznesem na przykładzie programów edukacji wdrożeniowej Coventry University we Wrocławiu.
Kontakt z koordynatorami:
Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 102
e-mail:
Jolanta Niewińska
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 116
e-mail:
Katarzyna Wilk
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 116
e-mail:
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prelegentach:

Katarzyna Jaworska – nauczyciel-konsultant
Psycholog, konsultant, szkoleniowiec. Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychodietetyki, 4-letniego Studium doskonalącego dla psychologów "Podstawy psychoterapii", szkoleń z tematyki pomocy psychologicznej i psychoterapii, pomocy w sytuacji kryzysu oraz wzmacniania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, prowadzonych przez specjalistów z ośrodków terapeutycznych w kraju, takich jak: Instytut Terapii Gestalt z Krakowa, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie, Instytut Ericksonowski z Łodzi, Laboratorium Psychoedukacji z Warszawy, uczelnie w kraju i specjalistów z zagranicy.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej z dziećmi wieku przedszkolnym, młodzieżą i rodzicami w zakresie poradnictwa, konsultacji i psychoterapii. Od wielu lat obszarem jej pracy szkoleniowej są zagadnienia związane z profilaktyką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, identyfikowaniem u nich zagrożeń i kryzysów, minimalizowaniem objawów utrudniających ich życie szkolne, szukaniem obszarów siły, mocy i skutecznych metod radzenia sobie ze stresem. W obszarze interwencji kryzysowej zajmuje się tematyką związaną ze stresem pourazowym oraz zachowaniami autoagresywnymi u dzieci i młodzieży. Od około 20 lat wspiera nauczycieli i wychowawców szkół sanatoryjnych i przyszpitalnych organizując dla nich wyjazdowe konferencje i szkolenia z zakresu pracy z dzieckiem chorym i czasowo odizolowanym od rodziców. Ponadto wspiera nauczycieli w zakresie profilaktyki syndromu wypalenia zawodowego.

Agnieszka Kudyk
Pedagożka, doradczyni zawodowa, terapeutka pedagogiczna. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogocznej w Żorach jako doradca zawodowy i diagnosta pedagogiczny, Zespole Szkół nr 3 w Żorach (III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta, Liceum Sztuk Plastycznych) jako nauczyciel doradztwa zawodowego oraz jest prezesem firmy Usługi Projektowe Grzegorz Kudyk sp. z o.o. gdzie zajmuje się szeroko rozumianym kontaktem z klientami. Posiada wieloletni staż pracy z małymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych oraz rozwojowych. Prowadzi żorską sieć szkolnych doradców zawodowych. Prywatnie mama czworga dzieci i wielbicielka polskiego rapu.

Kamila Pihur
W Instytucie Badań Edukacyjnych – Państwowym Instytucie Badawczym pełni rolę analityczki ds. szkoleń oraz trenerki. Wraz z zespołem zajmuje się wspieraniem doradców oraz doradczyń w zakresie metod oraz narzędzi doradztwa. Jako doradczyni kariery i trenerka specjalizuje się we wspieraniu klientów na różnych etapach kariery zawodowej, w tym osób o szczególnych potrzebach, studentów, uchodźców i seniorów. Jej celem jest pomoc w odkrywaniu pasji, umiejętności oraz wyznaczaniu celów zawodowych, co osiąga dzięki indywidualnemu podejściu, które umożliwia sukces zarówno zawodowy, jak i osobisty.
Jako facylitatorka Design Thinking, wykorzystuje tę metodę do rozwiązywania problemów związanych z dostępnością produktów i usług. Prowadzi kreatywne warsztaty i sesje zespołowe, pomagając w efektywnym wdrażaniu rozwiązań oraz tworzeniu zaangażowanego środowiska pracy. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów i treningów w języku polskim i angielskim, obejmujących tematykę dostępności, projektowania uniwersalnego oraz pracy z osobami ze szczególnymi potrzebami. Jej misją jest promowanie inkluzyjnych rozwiązań, które zwiększają dostępność i poprawiają jakość życia.

Karolina Pokorska
Pełni funkcję menedżera ds. rozwoju biznesu na Coventry University Wrocław, filii Coventry University – trzeciej największego uniwersytetu pod względem liczby studntów w Wielkiej Brytanii. Odpowiada za rozwój strategicznych partnerstw z sektorem biznesowym oraz instytucjami publicznymi. Z ramienia uczelni promuje ideę edukacji wdrożeniowej (and. Apprenticeship) jako odpowiedzi na niedopasowanie polskiego systemu edukacji do potrzeb rynku pracy. Rozwiązanie to integruje praktykę zawodową z kształceniem teoretycznym. Model opiera się na brytyjskich, niemieckich i francuskich doświadczeniach, a kluczowe elementy to umowy o pracę na czas nauki, możliwość uzyskiwania mikropoświadczeń i formalnych kwalifikacji (np. dyplomu licencjata) oraz ścisła współpraca uczelni z pracodawcami w zakresie opracowania programu i efektów kształcenia.

Rafał Rojek
Doradca zawodowy z wieloletnim stażem, praktyk rynku pracy, asystent EURES, certyfikowany trener z doświadczeniem w zakresie stosowania różnych metod i narzędzi poradnictwa zawodowego, zarówno dla dorosłych jak i młodzieży, autor, współpracownik i realizator programów szkoleń dla różnych grup odbiorców. W swojej pracy jako trener i doradca zawodowy wykorzystuje elementy poradnictwa konstruktywistycznego.

Jolanta Tinel-Bańczyk
Nauczycielka języka polskiego i zajęć artystycznych w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach. Od lat opiekuje się uczniami, biorącymi udział w Olimpiadzie Zwolnieni z teorii. Ceni ten program, ponieważ pozwala zdobyć młodym ludziom doświadczenie, uczy pracy w grupie i pod presją czasu, pozwala działać kreatywnie i realizować własne pomysły.