Moje Bezpieczne(?) Dziecko - miedzy zniechęceniem i wycofaniem a aktywnym spędzaniem czasu
- dziecko aktywnie spędzające czas czyli jakie,
- dziecko zniechęcone i wycofane, dziecko znudzone,
- jak zachęcić dziecko do aktywności na zajęciach,
- jak nauczyć dzieci wytrwałości,
- żeby nam się chciało chcieć.
Kontakt z koordynatorem:
Aleksandra Kruszyńska
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 121
e-mail:
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prelegentach:
Beata Łęcka – nauczyciel-konsultant
Psychologia – UŚ, Szkolna psychologia defektologiczna – Uniwersytet Warszawski (studia podyplomowe). Absolwentka wielu szkoleń doskonalących umiejętności pomocy psychologicznej w pracy indywidualnej, rodzinnej i grupowej, prowadzonych przez specjalistów z "Polskiego Instytutu Ericksonowskiego" w Łodzi, "Instytutu Gestalt" w Krakowie"," "Laboratorium""Psychoedukacji" i Ośrodka "Synapsis" w Warszawie oraz specjalistów z zagranicy (m.in. "Pittsburgh International Children and Families Institute" – USA, Uniwersytet "Fontys"w Tilburgu – Holandia). Uczestniczyła w trzyletnim projekcie polsko-holenderskim "Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach(SFA) nową metodą w systemach opieki społecznej i edukacji w Polsce" (w charakterze zarówno uczestnika szkoleń, jak i trenera upowszechniającego tę metodę).
Posiada wieloletnie doświadczenia w pomocy psychologicznej, terapii i pracy psychoedukacyjnej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.
Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, zwiększające m.in. ich umiejętności korzystania z własnego potencjału w pracy z grupą i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi. W pracy terapeutycznej szeroko stosuje metody pracy z ciałem (m.in. w sytuacjach trudnych, na podłożu przeciążenia stresem) oraz wspierania dziecka w rozwoju i w obliczu różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (m.in. przemocy rówieśniczej, rozwodu, adaptacji w rodzinie zrekonstruowanej, śmierci osób bliskich). W zakresie interwencji kryzysowej zajmuje się problematyką samobójstw, pomocy psychologicznej uczniom pogrążonym w żałobie oraz działaniami postwencyjnymi na terenie szkoły w przypadku śmierci ucznia.
Krystyna Szczęsna-Witkowska – nauczyciel-konsultant
Psychologia – UŚ, Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), kurs Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (PSR) nową metodą w systemach opieki społecznej i edukacji w Polsce – uprawnienia trenera upowszechniającego Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach. Nauczyciel dyplomowany.
Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: kursy podstawowe i zaawansowane w zakresie Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, coaching Skoncentrowany na Rozwiązaniach, spójność zespołu nauczycielskiego, interwencja kryzysowa na terenie szkół i placówek, profilaktyka wypalenia zawodowego, kształtowanie umiejętności społecznych u dzieci ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki agresji, pomoc dzieciom i młodzieży w obliczu kryzysu rozwodowego, Filmowa Akademia Pomocy Psychologicznej dla nauczycieli, treningi w zakresie Projektu Heroicznej Wyobraźni prof. P. Zimbardo; trenerka programu "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"; współautorka programu "Mógoki. Jak pracować z dziećmi nad wytrwałością".
Monika Szekiel-Mnich – nauczyciel-konsultant
Absolwentka geografii na Wydziale Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Śląskim. Obszary nauczania to przyroda, geografia i chemia, co pokazuje wszechstronne podejście do edukacji.
Kwalifikacje jako oligofrenopedagoga i surdopedagoga świadczą o zaangażowaniu w pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wiedza na temat dostosowań wymagań edukacyjnych pomaga uczniom osiągać sukcesy, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb. Pasja do tworzenia escape roomów pokazuje kreatywne podejście do nauczania i angażowanie uczniów w ciekawe i interaktywne lekcje. Uczestnictwo w konferencjach i webinarach online świadczy o rozwijaniu swoich kompetencji i o dzieleniu się wiedzą z innymi nauczycielami.
Autorka licznych nietypowych zadań, doświadczeń i projektów dla uczniów. Nauczycielka z pasją i mnóstwem kreatywnych pomysłów na prowadzenie lekcji off- i online. Pasjonatka umiejętnego wykorzystywania nowych technologii w dydaktyce. Jedna z polskich ambasadorek Wakelet. Należy do grupy eduzmieniaczy Superbelfrzy.
Prywatnie lubi piec torty i piesze wycieczki.
Pracę w "Metisie" łączy z pracą w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnym im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie.
Szymon Wałowski – doradca ds. bibliotek szkolnych
Nauczyciel bibliotekarz z wieloletnim doświadczeniem w pracy z różnorodnymi grupami (dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej, dorośli, seniorzy), skutecznie łączy tradycyjne i nowoczesne narzędzia edukacyjne.
Absolwent studiów filologia polska w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, kwalifikacje z zakres bibliotekoznawstwa. Członek Stowarzyszenia LABIB, Latarnik Polski Cyfrowej, edukator w projekcie Zaprogramuj Przyszłość, uczestnik wielu projektów edukacyjnych ogólnopolskich jak i międzynarodowych.
Aleksandra Kruszyńska – wicedyrektor ds. doskonalenia nauczycieli
Psychologia – UŚ, Prawa i wolności człowieka; Doradztwo zawodowe; Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Trener programu interwencji profilaktycznej wobec ucznia sięgającego po środki psychoaktywne. Nauczyciel dyplomowany.
Szkolenia dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów z tematów: funkcjonowanie w zmianie, bezpieczeństwo w szkole, prawa człowieka, interwencja profilaktyczna, stres w zawodzie nauczyciela.