Zachowaj twarz i kontroluj emocje - elementy treningu asertywności dla nauczycieli
Zapraszamy do udziału w 10-godzinnej edycji szkolenia Zachowaj twarz i kontroluj emocje – wybrane elementy treningu asertywności.
Asertywność zdaje się być dziś pojęciem znanym i żywo obecnym, nie tylko w środowisku szkolnym (choć dla wielu osób wciąż jest ono wyłącznie synonimem umiejętności skutecznego mówienia "nie"). Wiemy jednak, że "znane" nie jest tożsame z tym, co "stosowane". Wiedzą dobrze o tym ci, którzy mentalnie są już na etapie zmiany swojej postawy bądź zachowania, ale napotykają na konkretne przeszkody, gdy przychodzi im wprowadzić swój zamysł w czyn.
Szkolenie ma formę treningu zachowań, która nie tylko daje sposobność konstruowania scenariuszy sytuacji zawierających zadowalające dla uczestników rozwiązania, daje również możliwość przećwiczenia nowych zachowań, zweryfikowania ich skuteczności w sytuacjach naturalnych oraz ponownego ich modyfikowania, z wykorzystaniem zasobów osobistych oraz doświadczenia trenera i grupy. Szkolenie zakłada aktywny udział uczestników w ćwiczeniach – zarówno grupowych, jak i tych, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb .W efekcie uczestnictwa w treningu nauczyciele maja szansę zwiększyć pewność siebie, poszerzyć swoje kompetencje w zakresie efektywnej komunikacji w relacjach osobistych, z dziećmi, młodzieżą i znaczącymi osobami
Asertywność to ABC praktycznych umiejętności każdego nauczyciela i wychowawcy!
Zachęcamy do uczestnictwa! Szkolenie może poprawić komfort Waszego życia zawodowego i osobistego!
- autodiagnoza stref asertywności wymagających korekty,
- nieagresywne stawiania granic w sytuacjach naruszenia przestrzeni osobistej,
- umiejętność tworzenia opinii w miejsce oceny,
- asertywne reagowanie na atak i krytykę,
- monolog wewnętrzny jako sojusznik efektywnych działa.
- poprawa efektywności działań nauczycieli w zakresie rozwiązywania konfliktów interpersonalnych,
- rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie asertywnej komunikacji w relacjach z uczniami, rodzicami, współpracownikami.
Kontakt z koordynatorem:
Beata Łęcka
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 124
e-mail:
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:

Beata Łęcka – nauczyciel-konsultant
Psychologia – UŚ, Szkolna psychologia defektologiczna – Uniwersytet Warszawski (studia podyplomowe). Absolwentka wielu szkoleń doskonalących umiejętności pomocy psychologicznej w pracy indywidualnej, rodzinnej i grupowej, prowadzonych przez specjalistów z "Polskiego Instytutu Ericksonowskiego" w Łodzi, "Instytutu Gestalt" w Krakowie"," "Laboratorium""Psychoedukacji" i Ośrodka "Synapsis" w Warszawie oraz specjalistów z zagranicy (m.in. "Pittsburgh International Children and Families Institute" – USA, Uniwersytet "Fontys"w Tilburgu – Holandia). Uczestniczyła w trzyletnim projekcie polsko-holenderskim "Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach(SFA) nową metodą w systemach opieki społecznej i edukacji w Polsce" (w charakterze zarówno uczestnika szkoleń, jak i trenera upowszechniającego tę metodę).
Posiada wieloletnie doświadczenia w pomocy psychologicznej, terapii i pracy psychoedukacyjnej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.
Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, zwiększające m.in. ich umiejętności korzystania z własnego potencjału w pracy z grupą i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi. W pracy terapeutycznej szeroko stosuje metody pracy z ciałem (m.in. w sytuacjach trudnych, na podłożu przeciążenia stresem) oraz wspierania dziecka w rozwoju i w obliczu różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (m.in. przemocy rówieśniczej, rozwodu, adaptacji w rodzinie zrekonstruowanej, śmierci osób bliskich). W zakresie interwencji kryzysowej zajmuje się problematyką samobójstw, pomocy psychologicznej uczniom pogrążonym w żałobie oraz działaniami postwencyjnymi na terenie szkoły w przypadku śmierci ucznia.