Las dla zdrowia, rekreacji i sportu - praktyczne aspekty edukacji outdoorowej. Co mają z sobą wspólnego las i bank?
- bank danych o lesie,
- plan i mapa,
- elementy edukacji outdoorowa.
- aktywny udział w zajęciach terenowych;
- poznanie możliwości wykorzystania w dydaktyce aplikacji mBD (matematyka, geografia, przyroda, informatyka);
- nauka orientowania się w terenie (przyroda, geografia, terenoznawstwo, elementy kartografii);
- korzystanie z dobroczynnego wpływu lasu na dobrostan fizyczny i psychiczny (wychowanie fizyczne, psychologia, plastyka).
Szkolenie w formie wyjazdowych zajęć terenowych. Prosimy o ubiór dostosowany do warunków terenowych i pogody.
Zbiórka o godz. 8:30 przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Katowicach, ul. Św. Huberta 44/45, 40-543 Katowice.
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
👉︎ Gwarancją uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie się i dokonanie wpłaty 25 zł do dnia 11 listopada 2024 r. z dopiskiem 67W/II.
Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
94 1050 1214 1000 0090 7749 6066
FAKTURY – Uwaga!
Wystawiona faktura nie podlega zmianie! Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami.
W przypadku wpłat dokonywanych przez osobę prywatną automatycznie wystawiamy fakturę na nazwisko osoby wpłacającej.
W razie innej formy płatności prosimy przed dokonaniem wpłaty uzgodnić to z p. Adrianą Porębską-Kościelniak – tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 118, e-mail:
W przypadku wpłat dokonywanych przez szkołę/placówkę prosimy w tytule przelewu podać kod szkolenia, NIP instytucji oraz imiona i nazwiska uczestników, za których została dokonana opłata.
Centralizacja VAT – szkoły/placówki prosimy ponadto o przesłanie danych nabywcy i odbiorcy potrzebnych do wystawienia faktury VAT na adres e-mail:
Nieuiszczenie opłaty w terminie, w przypadku dużej liczby uczestników, skutkować może brakiem możliwości uczestniczenia w szkoleniu.
O prowadzących:
Grażyna Skirmuntt – nauczyciel-konsultant
Biolog z pasją, nauczycielka z wieloletnią praktyką zawodową w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym oraz w pracy z osobami dorosłymi. Przez 16 lat pełniła funkcję nauczyciela doradcy metodycznego z biologii i przedmiotów pokrewnych w Zabrzu. Obecnie konsultantka ROM-E Metis w Katowicach. Autorka podręczników do biologii, programów nauczania, scenariuszy lekcji i różnorodnych materiałów przydatnych nauczycielom w prowadzeniu zajęć. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Kocha zwierzęta, szanuje każdy przejaw życia, angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Jest przekonana, że szkoła nie musi być nudna, a nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. Na potrzeby prowadzonych przez siebie szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.
Sonia Gogulla – kierownik, nauczyciel-konsultant
Absolwentka historii na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uzyskała Certyfikat Tutora Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, trener-szkoleniowiec.
Dyplomowana nauczycielka historii z wieloletnią praktyką zawodową w szkole podstawowej, obecnie konsultantka ROM-E "Metis" w Katowicach. Uważa, że znajomość procesów historycznych pozwala z dystansem spojrzeć na współczesność i lepiej ją zrozumieć. Ślązaczka promująca edukację regionalną.
Autorka scenariuszy lekcji i innych materiałów z zakresu metodyki nauczania, którymi chętnie dzieli się z nauczycielami. Miłośniczka leśnych spacerów i grzybobrania. Angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Z uczniami realizowała wiele projektów edukacyjnych. Trenerka i Sędzia Odysei Umysłu, programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu kreatywności. Wielka entuzjastka nauki przez zabawę, na każdym etapie edukacji. Wspólnie z Grażyną Skirmuntt projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.
Anna Tarkowska-Moczulska
Starszy specjalista ds. edukacji w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Edukator z długoletnim doświadczeniem w edukacji nieformalnej (prezes Fundacji Zielonej Ligi), formalnej (nauczyciel w Szkole Podstawowej) oraz edukator leśny (Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej, Nadleśnictwo Kobiór).
Zobacz także:
- Dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe - 34W
- Gra planszowa w przedszkolu i klasach początkowych - 130W/O
- Gry i zabawy matematyczne na I etapie edukacji - 137W/O
- KARTY GRABOWSKIEGO. Praktyczne aspekty wykorzystania kart jako innowacyjnej metody nauczania matematyki w szkole podstawowej - 4WD
- Mógoki – jak pracować z dziećmi nad wytrwałością - 52D
- Na okrągło o... profilaktyce HIV/AIDS - 47W
- Plastyczne "wyzwalacze" kreatywności - 110W
- Zabawy rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecka przedszkolnego i wczesnoszkolnego - 66W
- Zaciekawić i zaangażować – wykorzystanie pudełka zagadek na lekcji - 13W/2