Moje Bezpieczne(?) Dziecko - Standardy Ochrony Małoletnich
- prawo po stronie dzieci,
- bezpieczne środowisko dziecka – standardy ochrony małoletnich w praktyce,
- zadania i uprawnienia policji w zakresie reagowania na przemoc domową, współpraca ze szkoła/ placówką.
- zapoznanie z aktualnymi przepisami prawa dotyczącymi przemocy w rodzinie,
- omówienie praktycznej realizacji procedur związanych ze standardami ochrony małoletnich w szkołach i placówkach.
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prelegentach:
Kinga Martuszewska
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, adwokat, członek Izby Adwokackiej w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu kryminalistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalistka w zakresie mediacji z prawa gospodarczego, rodzinnego i podatkowego. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując w wielu kancelariach adwokackich w województwie śląskim, kancelarii radcy prawnego, jak również kancelarii komorniczej. Posiada doświadczenie w pracy w sektorze publicznym – Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl. Edukowała młodzież oraz osoby dorosłe w zakresie podstaw prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego.
Aleksandra Kruszyńska – wicedyrektor ds. doskonalenia nauczycieli
Psychologia – UŚ, Prawa i wolności człowieka; Doradztwo zawodowe; Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Trener programu interwencji profilaktycznej wobec ucznia sięgającego po środki psychoaktywne. Nauczyciel dyplomowany.
Szkolenia dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów z tematów: funkcjonowanie w zmianie, bezpieczeństwo w szkole, prawa człowieka, interwencja profilaktyczna, stres w zawodzie nauczyciela.