Przed nami debatowali tutaj Wojciech Korfanty, Konstanty Wolny, Bronisław Geremek... Debata jako forma pracy z uczniami
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 6 lutego 2024
Dyskusja jest metodą
nauczania polegającą na wymianie zdań między nauczycielem a
uczniami lub między samymi uczniami, niezależnie od tego, czy
wypowiadane kwestie stanowią poglądy własne uczestników, czy
też odwołują się do opinii innych osób.
W. Okoń
Serdecznie zapraszamy 6 lutego na spotkanie w Sali Sejmu Śląskiego. W tym historycznym miejscu będziemy mogli przekonać się, że prowadzenie lekcji z wykorzystaniem debaty nie jest trudne. Na chwilę wcielimy się w role uczniów i weźmiemy udział w debacie. Umożliwi nam to wzbogacenie naszych umiejętności metodycznych o doświadczenie i wskazówki pomocne w wykorzystaniu debaty w swojej praktyce zawodowej. Debatując o propozycji MEN dotyczącej braku zadań domowych będziemy mieli okazję przedstawienia własnego zdania na ten temat i wysłuchania opinii innych osób. W ten sposób włączymy się do dialogu na temat zmian, których potrzebuje nasz system oświaty. Całkiem możliwe, że nasz głos zostanie usłyszany nie tylko na sali sejmowej.
Odwiedzając gościnne progi Sejmu Śląskiego będziemy mogli skorzystać z niepowtarzalnej okazji poznania jego historii i wraz z przewodnikiem zwiedzimy budynek. Przy okazji dowiemy się jak zorganizować taką wycieczkę dla swoich uczniów. Kto już był w Sejmie Śląskim wie, że naprawdę warto. Kto nie był ma okazję się o tym przekonać. Zapraszamy także starszych uczniów i ich rodziców. zapewniamy, że miejsc nie zabraknie :-)
Kiedy: 6 lutego 2024 r.
Agenda szkolenia:
9:45 – zbiórka w holu koło portierni, wejście od strony ul. Ligonia 46. Z uwagi na obowiązujące procedury wejście do Urzędu jest możliwe tylko w zorganizowanej grupie. Z tego powodu prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki, albo informację na kogo mamy poczekać.
10:00 – 12:15 – szkolenie w ramach którego dowiemy się, w jaki sposób zaplanować i zorganizować lekcję z wykorzystaniem debaty oraz doświadczymy w praktyce jak to zrobić
12:15 – 12:30 – przerwa.
12:30 – 14:00 – zwiedzanie z przewodnikiem wyjątkowych pomieszczeń w gmachu Sejmu Śląskiego, poznanie historii tego miejsca i ludzi, którzy w debatach tworzyli naszą teraźniejszość (propozycja dla chętnych)
14:00 – 14:30 – refleksje na zakończenie szkolenia
Warunki uczestnictwa
Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.
Szkolenie zakończone.
Do zobaczenia!
Sonia Gogulla i Grażyna
Skirmuntt