Psychologiczne i społeczne aspekty odżywiania się dzieci i młodzieży
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 7 stycznia 2021
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w zajęciach seminaryjnych pt. Psychologiczne i społeczne aspekty odżywiania się dzieci i młodzieży.
Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że na jedzeniu i odżywianiu znamy się niemalże wszyscy, przecież każdy z nas zjada posiłki codziennie. Na to jednak, co i jak jemy, jak również co i jak jedzą dzieci i młodzież wpływa wiele czynników. Z przyjemnością zatem zapraszamy Państwa na zajęcia seminaryjne.
Tematyka zajęć skupiona będzie wokół następujących zagadnień:
Spotkanie 1: poruszymy w trakcie tego spotkania zagadnienia: psychologicznych czynników nadmiernego jedzenia, roli przekazów rodzinnych i ich wpływu na nasze codzienne odżywianie, punktowego i przedziałowego stylu odżywiania. A także – jak jedzenie zaspakaja nasze potrzeby psychologiczne, a nie tylko biologiczne i "dlaczego warto odsunąć miseczkę ze słodyczami w dalsze rejony pomieszczenia, w którym przebywamy",
Spotkanie 2: w trakcie spotkania poznacie Państwo: piramidę zdrowego żywienia, trójkąt dobrego samopoczucia, badania nt. nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży, rolę aktywności fizycznej w kształtowaniu zdrowego stylu życia. Będziecie mogli także wypełnić na własny użytek "arkusz zdrowego stylu życia".
Mamy nadzieję, że zajęcia pozwolą Państwu w bardziej świadomy sposób przyjrzeć się własnemu sposobowi odżywiania, jak również sposobowi odżywiania Państwa rodziny. Mamy też nadzieję, że przynajmniej dla niektórych z Państwa, staną się inspiracją do zmiany swoich nawyków żywieniowych na bardziej zdrowe.
Serdecznie zapraszamy,
Wioleta Baraniak i Katarzyna Jaworska
Podstawowe informacje o seminarium:
Liczba godzin: 4 dydaktyczne
Terminy zajęć:
Spotkanie 1: 7 stycznia 2021 r. w godz. 12:00 – 13:30
Spotkanie 2: 18 stycznia 2021 r. w godz. 15:00 – 16:30
Miejsce realizacji: platforma Zoom. Zachęcamy uczestników do korzystania w trakcie seminarium z połączeń audio i video.
Warunki uczestnictwa
Koszt udziału: 40 zł
Termin płatności: 6 stycznia 2021 r.
Szkolenie zakończone.
Dodatkowych informacji udzielają koordynatorzy:
Wioleta Baraniak
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 124
e-mail:Katarzyna Jaworska
tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 102
e-mail: