Bądź wytrwały w czasie zmiany
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 13 października 2020
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w konferencji
"Bądź wytrwały w czasie zmiany"
9 października 2020 r., platforma Zoom
Konferencja adresowana jest do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców zainteresowanych tematyką adaptacji do zmian wywołanych kryzysem pandemii. Jest ona otwartą formułą XIX konferencji dla szkół sanatoryjnych, przyszpitalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Ze względu na wagę poruszanych zagadnień zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału.
Plan konferencji
10:00 – 10:15 | Uroczyste otwarcie drugiej części konferencji |
10:15 – 11:00 | Różne oblicza izolacji. Jak zaadaptować się do zmiany w szkole, pracy i w życiu? dr Agnieszka Skorupa, UŚ, Katowice |
11:00 – 11:45 | Co buduje i wzmacnia naszą odporność psychiczną? Mirosława Bochner, psycholog, nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowiacach |
11:45 – 12:15 | przerwa |
12:15 – 13:45 | Warsztaty do wyboru:
|
13:45 – 14:00 | Podsumowanie konferencji |
O wykładowcach i prowadzących warsztaty:
Mirosława Bochner – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr I/335, coach International Coach Federation. Absolwentka wielu szkoleń doskonalących umiejętności pomocy i wsparcia psychologicznego prowadzonych przez specjalistów z Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi, Instytutu Gestalt w Krakowie, Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodka Synapsis w Warszawie. Po przeszkoleniu w zakresie terapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Posiada wieloletnie doświadczenia w pomocy psychologicznej i pracy psychoedukacyjnej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w obszarach budowania poczucia wartości, skutecznych metod uczenia się, uaktywniania i stymulowania mózgu w procesie przyswajania wiedzy, interwencji kryzysowej na terenie szkoły.
Bożena Bucka – absolwentka psychologii – UŚ, a także: Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach; Administracja i Zarządzanie – UŚ; Doradztwo Zawodowe w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej (studia podyplomowe), Organizacja i zarządzanie oświatą – CODN; Wychowanie do życia w rodzinie – WOM Katowice (kursy kwalifikacyjne), nauczyciel dyplomowany, wieloletni dyrektor ROM-E Metis w Katowicach.
Uczestnik szkoleń z zakresu: przyspieszone uczenie się; skuteczne metody uczenia się i nauczania; zarządzanie zasobami ludzkimi; budowanie zespołów i zarządzanie zespołami; psychopedagogika rodziny; współpraca szkoły z rodziną na rzecz dziecka; wychowanie do wartości; bezpieczeństwo w szkole/placówce; coaching – narzędzie w zarządzaniu; szkoła dla rodziców i wychowawców.
Prowadzi szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: zarządzanie placówką oświatową, dyrektor jako lider-przywódca, motywowanie pracowników.
Anna Czerwiec-Banek – absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego (UŚ, Cieszyn), studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej z arteterapią – Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Posiada uprawnienia egzaminatora OKE w zawodzie terapeuta zajęciowy. Nauczyciel dyplomowany. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi (na różnych poziomach edukacyjnych), młodzieżą (nauczyciel terapii zajęciowej w medycznej szkole policealnej) i osobami dorosłymi. Przez kilka lat współpracowała z redakcjami czasopism wspomagających proces edukacyjny (tworzenie tekstów dyktand, krzyżówek, zagadek, gier planszowych etc.) oraz redakcjami kilku czasopism ogólnopolskich, (rysunki satyryczne). Autorka licznych tekstów utworów wykonywanych przez historyczno-patriotyczny zespół FORTECA.
Prowadzi zajęcia z zakresu różnorodnych technik plastycznych, rękodzielniczych, terapii zajęciowej i arteterapii (także na studiach podyplomowych).
Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz- absolwentka psychologii UŚ,a także kursu kwalifikacyjnego z terapii pedagogicznej i studiów podyplomowych z doradztwa zawodowego. Członek Rady Pedagogów i Psychologów Katowic, współautorka i realizatorka programów edukakcyjno-profilaktycznych realizowanych w Katowicach, Lider Programu Edukacyjno-Profilaktycznego "Ortograffiti" na terenie Śląska. Psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy w gimnazjum, przedszkolach i poradni psychologiczno-pedagogicznej, nauczyciel dyplomowany.
Od lat szkoli młodzieżowych liderów i wykorzystuje pomysły uczniów na szkolna profilaktykę, aktywizuje młodzież do działań na rzecz środowiska lokalnego. Chętnie dzieli się swoim się doświadczeniem i rozwiązaniami z praktyki szkolnej. Prowadzi szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności wychowawczych, kształtowania postaw, diagnozowania i wykorzystania potencjału uczniów, wspierania uczniów w rozwoju, aktywizowania społecznego i zawodowego uczniów.
dr Sebastian Koczy – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Absolwent wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, kierunku Automatyka i Robotyka oraz Studium Pedagogicznego w Ośrodku Badań i Doskonalenia Dydaktyki, a także studiów podyplomowych z Technologii Informacyjnej i Informatyki w Szkole. Ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany. Egzaminator Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych – ECDL oraz E-Citizen z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Nauczyciel akademicki. Autor publikacji o charakterze naukowo-dydaktycznym. Uczestnik licznych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, sympozjów i seminariów. Nieustannie poszerza swoją wiedzę w obszarze zainteresowań naukowych specjalizując się w tematyce interdyscyplinarnego zastosowania najnowszych rozwiązań z dziedziny nowych mediów w naukach humanistycznych i społecznych, a także wykorzystania automatyki i robotyki w aspekcie edukacji i kompensacji niepełnosprawności.
dr Agnieszka Skorupa – psycholog, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Naukowo zajmuje się szeroko rozumianymi różnicami indywidualnymi, a szczególnie zachowaniem człowieka w sytuacjach skrajnych i ekstremalnych. Specjalizuje się w adaptacji człowieka do warunków izolacji panujących w stacjach polarnych. Pracę naukową łączy z działalnością praktyczną. Pasjonatka filmu i entuzjastka dydaktyki akademickiej, w efekcie czego wraz z dr Michałem Brolem opracowała program psychologicznej pracy z filmem, który realizowany jest jako fakultet na kierunku psychologia. Autorka ponad dwudziestu artykułów naukowych oraz współredaktorka książek Psychologiczna praca z filmem (2014), Na tropach psychologii w filmie: Film w edukacji i profilaktyce (2018), Na tropach psychologii w filmie: Film w terapii i rozwoju (2018) oraz Filmowe spotkania z psychologią (2020). Od 2017 roku zaangażowana w organizację Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu "Filmowe Psycho-Tropy". Popularyzatorka nauki. Współpracowała m.in. z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Fundacją Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych "KinoSzkoła", Fundacją "Jesteśmy dla Was".
Informacje o konferencji:
Termin: 9 października 2020 r. 10:00 – 14:00
Liczba godzin: 5 dydaktycznych
Miejsce: spotykamy się online na platformie Zoom
Warunki uczestnictwa
Koszt udziału: 30 zł
Termin płatności: 7 października 2020 r.
Szkolenie zakończone.
Serdecznie zapraszamy i oczekujemy na spotkanie z Państwem!
Koordynatorzy konferencji
Wioleta Baraniak
e-mail:
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 124Katarzyna Jaworska
e-mail:
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 102Katarzyna Wilk
e-mail:
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 116