O samotności...
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 28 maja 2020
Zapraszamy Państwa na webinarium
O samotności...,
które odbędzie się w dniu 28 maja 2020 r. w godz. 17:30 – 19:30.
Choć lubię być sam nie znoszę samotności.
Zygmunt Bauman.
Zapraszamy Państwa na webinarium o samotności. Jak uchronić się od samotności w sytuacji pandemii. Myśląc o tej samotności myślimy zwykle o jakiejś niechcianej, dręczącej izolacji, nieznośnym wyobcowaniu, zamknięciu. Samotność wiąże się z uczuciami lęku, straty, bezradności, tęsknoty, a jednocześnie autonomią, niezależnością, wolnością. Samotność ma wiele oblicz. A może warto uświadomić sobie, że samotność niesie wiele korzyści.
Czy samotność może być w naszym życiu czymś dobrym? Z czego wynika? Co ją wzmacnia? Dlaczego stajemy się samotni? Czym różni się samotność od bycia samemu?
Webinarium poprowadzą:
Magdalena Wieczorek, pedagog, nauczyciel-konsultant w ROM-E Metis w Katowicach. Trener Programu Golden Five i autorka projektu FALOCHRON na rzecz młodzieży województwa śląskiego. Specjalizuje się w tematach trudnych zachowań w szkole i zagrożenia wykluczeniem społecznym uczniów.
Tomasz Wojtasik, psycholog, nauczyciel-konsultant w ROM-E Metis w Katowicach. Trener Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i programu Projekt Bohaterskiej Wyobraźni. Specjalista w zakresie antydyskryminacji, wypalenia zawodowego, stresu w życiu codziennym i zawodowym.
Naszymi gośćmi będą:
Agata Tańska, surdopedagog. Dyrektor Specjalnego Ośrodka dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Od wielu lat jej pasją stał się rozwój całościowy dziecka z niepełnosprawnością słuchu, co realizuje poprzez współpracę ze specjalistami swojej placówki, rodzicami podopiecznych i samymi wychowankami.
Aleksandra Pilarek, pedagog, terapeuta, trener, specjalista w zakresie psychokorekcji zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży, diagnozy, terapii pedagogicznej i profilaktyki społecznej, trener. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla osób zawodowo zajmujących się pracą z dziećmi i młodzieżą. Obecnie podejmuje działania wspierające młodzież i ich rodziny w bezpiecznym poradzeniu sobie z sytuacją izolacji i poczuciem osamotnienia.
Zapraszamy Państwa do rozmowy o różnego rodzaju samotności, osamotnianiu i izolacji.
Termin: 28 maja 2020 r. w godz. 17:30 – 19:30
Liczba godzin: 2
Miejsce: spotykamy się online na platformie Clickmeeting
Warunki uczestnictwa
Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.
Szkolenie zakończone.
Koordynatorzy:
Magdalena Wieczorek
e-mail:Tomasz Wojtasik
e-mail: