Dwuletnia Szkoła Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 15 stycznia 2007
» Dwuletnia Szkoła Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego – 4 ostatnie wolne miejsca
Szkolenie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych różnymi formami pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży:
- psychoterapią indywidualną i grupową,
- socjoterapią,
- psychoedukacją i psychoprofilaktyką,
a także grupową pracą psychoedukacjyno-profilaktyczną z osobami dorosłymi w obszarze różnego rodzaju treningów i warsztatów (antystresowe, asertywności, twórczości, rozwoju osobistego itp.).
Do udziału w szkoleniu zapraszamy zarówno osoby pracujące zawodowo, jak i studentów psychologii, pedagogiki, medycyny i socjologii (w szczególnych sytuacjach także innych kierunków), po ukończeniu 21 roku życia.
Kursanci po odbyciu szkolenia otrzymują dyplom wydawany przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego w wymiarze 340 godzin.
Zainteresowanym uzyskaniem Rekomendacji I stopnia – Trenera Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Rekomendacji II stopnia – Trenera Treningu Interspersonalnego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego proponujemy w etapie szkolenia pod nazwą Ścieżka Trenerska pogłębianie zagadnienia pracy z dziećmi i młodzieżą. Do uzyskania wymienionych rekomendacji niezbędne jest spełnienie wymogów stawianych przez Komisję Certyfikacyjną Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (www.ptp.psychologia.pl).
Dla osób nie spełniających w momencie podjęcia szkolenia wymaganych warunków stawianych w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej udział w Szkole Socjoterapii i Treningu Psychologicznego może być traktowany jako szkolenie przygotowujące do tego szkolenia.
Zajęcia szkoleniowe prowadzą specjaliści, m.in. superwizorzy psychoterapii i treningu psychologicznego renomowanych stowarzyszeń ogólnopolskich, oraz lokalni współpracownicy na terenie kraju.
Ramowy program zajęć
I ETAP – "DWUDNIOWY TRENING PSYCHOLOGICZNY"
Czas trwania: 25 godzin.
Jest to doskonała okazja do zapoznania się z grupą uczestników szkolenia oraz z metodą poprzez własne doświadczenie treningowe. Uczestnicy doświadczają siebie w sytuacji bycia uczestnikiem zajęć, które w przyszłości będą prowadzić. Dodatkowo, jest to element wymagany podczas kwalifikacji certyfikacyjnych.
II ETAP – "PIERWSZY ROK"
Czas trwania: 1 rok akademicki – siedem dwudniowych spotkań i ósme jednodniowe, cyklicznie raz w miesiącu od października do czerwca (170 godzin zajęć).
Etap ten obejmuje dwutorowy proces:
- kontynuacji części treningowej szkolenia w celu umożliwienia studentom integrowania różnych teorii z praktycznym podejściem, jakim jest udział w treningach psychoedukacyjnych (70 godzin),
- przyswajanie wiedzy poprzez wykłady, seminaria oraz warsztaty (70 godzin).
W części teoretycznej oferujemy usystematyzowaną wiedzę z obszarów:
- zasad i teorii kontaktu interpersonalnego oraz komunikacji,
- teorii procesu integracji grupy,
- świadomości, myśli, emocji, ciała,
- techniki twórczej pracy z grupą oraz relaksacji i pracy z ciałem,
- psychoedukacji i asertywności,
- szeroko pojętej psychoprofilaktyki,
- zasad przygotowywania i tworzenia scenariuszy zajęć warsztatowych i treningowych.
III ETAP – "DRUGI ROK"
Czas trwania: 1 rok akademicki – osiem dwudniowych spotkań, cyklicznie raz w miesiącu od października do czerwca (160 godzin + 200 godzin w sumie 360 godzin zajęć). Etap ten obejmuje proces żmudnego przyswajania wiedzy poprzez wykłady i seminaria, analizę materiału video oraz doświadczeń – poprzez warsztaty i superwizje.
Etap ten rozpoczyna się i kończy się "INTENSYWNYM TRENINGIEM KONTAKTU W RELACJI PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ" (w czasie wakacji, w atrakcyjnych miejscowościach), które warunkują zaliczenie całości Studium (2x100 godzin). Jest to doskonała okazja do doświadczenia siebie w roli zarówno "pacjenta" jak i "terapeuty".
Dodatkowo, seminaria dają możliwość pełniejszego zrozumienia doświadczeń. Wszystkie poczynania studenta na tym etapie są superwizowane.
W tym etapie zajęcia dotyczą następujących zagadnień:
- Wykłady: psychopatologia kliniczna
- Wykłady: analityczna psychologia rozwojowa
- Wykłady: proces terapeutyczny
- Wykłady: proces terapii grupowej
- Seminarium: zagadnienia analitycznej teorii osobowości
- Seminarium: analityczne teorie rozwoju
- Seminarium balintowskie
- Warsztaty pracy grupy
- Warsztaty terapii indywidualnej: terapia krótkoterminowa – podstawy i techniki pracy
Koszt udziału w zajęciach wynosi 3000 zł
Istnieje możliwość płatności w ratach po 300 zł
Rozpoczęcie zajęć (I etap – "dwudniowy trening psychologiczny") w dniach 13-14 stycznia 2007 r.
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia faksem lub pocztą. Aby pobrać kartę, kliknij tutaj.
Fax: 32 209 53 13
Adres: ROM-E Metis, 40-530 Katowice, ul. Drozdów 21
Istnieje również możliwość zgłoszenia online.
Szczegółowych informacji udziela Joanna Sylwester, tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 102.
Serdecznie zapraszamy