Sztuka dla zawziętych - klasyczne techniki rysunkowe, malarskie i graficzne
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 17 kwietnia 2015
Zapraszamy na warsztaty: "Sztuka dla zawziętych" – klasyczne techniki rysunkowe, malarskie i graficzne.
Adresaci szkolenia: warsztaty adresowane są do nauczycieli, instruktorów placówek kulturalno-oświatowych i terapeutów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji warsztatowych, ale i w zakresie prowadzenia zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich zainteresowanych twórczym spędzeniem czasu, odstresowaniem się od codziennych problemów i obowiązków, głębszym zapoznaniem się z klasycznymi technikami malarskimi i stworzeniem czegoś pięknego.
Terminy spotkań:
CZĘŚĆ IV: 17, 24 kwietnia i 8 maja 2015 r. w godz. 15:30 – 19:15
Miejsce: Filia ROM-E Metis w Bytomiu, ul. Chorzowska 22, Bytom
"Sztuka dla zawziętych" – klasyczne techniki rysunkowe, malarskie i graficzne to na dzień dzisiejszy cykl sześciu części po trzy spotkania każda. Na warsztatach poruszone zostaną podstawowe zagadnienia z zakresu: wiedzy o środkach ekspresji wykorzystywanych w rysunku, malarstwie i grafice; tradycyjnych technik rysunkowych, malarskich i graficznych. Poszczególne części funkcjonują niezależnie.
"Sztuka dla zawziętych" – klasyczne techniki rysunkowe, malarskie i graficzne – CZĘŚĆ IV: malarstwo olejne poświęcona będzie różnym sposobom pracy głównie farbami olejnymi, na różnych podobraziach i różnymi narzędziami. Na pierwszym spotkaniu tworzyć będziemy akrylową podmalówkę na płótnie i gruntować płyty pilśniowe. Drugie spotkanie poświęcone będzie technice impasto / malowaniu szpachelkami malarskimi (płótno, farby olejne). Na trzecim spotkaniu malować będziemy tradycyjnym sposobem "od ciemności do światła" (płyta pilśniowa, oleje).
Kolejne części poświęcone będą:
CZĘŚĆ V: suchej igle / rytowi wklęsłemu;
CZĘŚĆ VI: akwareli w różnych odsłonach.
Warsztat adresowany jest dla osób pragnących:
- zainspirować się nowymi pomysłami do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą;
- poszerzyć swoją wiedzą i doświadczenie z dziedziny sztuk wizualnych;
- przez kontakt ze sztuką zminimalizować stres;
- w rysunkowych, malarskich i graficznych środkach wyrazu odnaleźć sposób na samorealizację.
Warunki uczestnictwa
Koszt udziału: 55 zł
Termin płatności: 10 kwietnia 2015 r.
Szkolenie zakończone.
O prowadzącym:
Monika Jerominek ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Filia w Cieszynie, kierunek: wychowanie plastyczne, specjalizacja: malarstwo oraz wyższe zawodowe po kolegium języków obcych na Uniwersytecie Opolskim w Opolu Wydziale Filologicznym w zakresie filologii germańskiej ukończone z tytułem licencjata. Pracowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu jako nauczyciel plastyki, w ZSO nr 10 / Gimnazjum nr 9 w Bytomiu jako nauczyciel j. niemieckiego i plastyk, w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu jako nauczyciel przedmiotów plastycznych (malarstwo, technologia malarstwa, grafika, upowszechnianie kultury plastycznej, metodyka zajęć plastycznych, ekspresja w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży, nauka pisania ikon), prowadziła zajęcia plastyczne i naukę j. niemieckiego dla dzieci i młodzieży w Klubie BSM "Sezam". Od 2010 roku jest wykładowcą w Śląskiej Szkole Ikonopisarskiej. Zajmuje się również pisaniem ikon, malarstwem olejnym, akwarelowym, grafiką warsztatową, biżuterią sutaszową oraz wszelkimi technikami eksperymentalnymi.
Dodatkowych informacji udziela koordynator – Monika Jerominek:
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 123
e-mail: