Bębny - instrument łatwy i pożyteczny w profilaktyce
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 23 listopada 2013

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się kurs I stopnia gry na bębnach afrykańskich, serdecznie zapraszamy nauczycieli, pedagogów, instruktorów świetlic młodzieżowych oraz animatorów kultury na jego kolejną edycję.
Gra na bębnach afrykańskich to forma arteterapii, która poprzez muzykę leczy i rozwija. Jest to terapia dźwiękiem pozytywnie wpływającym na człowieka: redukuje stres, obniża ciśnienie, wpływa na wzrost odporności czy równowagi jak i na pobudzanie różnych obszarów mózgu, przyczyniając się do poprawy zdolności uczenia się i zwiększenia kreatywności.
Gra na bębnach idealnie pozwala wyładować frustrację. Pozwala na oczyszczenie z negatywnych emocji, daje odprężenie, wzmacnia koncentrację i samoświadomość, rozwija wrażliwość muzyczną i dostarcza doznań estetycznych.
Instrumenty biorące udział w warsztatach to Djembe i Darbuka (INSTRUMENTY ZAPEWNIA INSTRUKTOR). Umiejętność gry jest łatwa do opanowania, co pozwala w krótkim czasie wyzwolić inwencję twórczą uczestników. Łatwo zaobserwować panujący powszechnie wśród młodzieży negatywny stosunek do otaczającej rzeczywistości – uprawiając tę sztukę, budujemy pozytywne nastawienie poprzez satysfakcję i kształcimy umiejętność współpracy w zespole, a co za tym idzie, doskonalimy umiejętność autoprezentacji podczas imprez wewnętrznych i zewnętrznych. Gra w grupie często opiera się na improwizacji, co sprzyja rozwojowi spontaniczności.
Kurs poprowadzi Bogdan Chyra – absolwent WSP w Częstochowie, Podyplomowych Studiów Socjoterapii AUZ w Zabrzu; nauczyciel rytmiki i instruktor bębniarstwa. Pracuje z przedszkolakami, z młodzieżą niedostosowaną społecznie oraz upośledzoną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Od 2008 prowadzi zespół bębniarski Trzęsienie Ziemi w Ciasnej. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych a także instruktor warsztatów bębniarskich m.in. w MDK Lubliniec, MDK Olesno, GOK Ciasna.
Kurs obejmuje 20 godzin.
Terminy spotkań:
23 listopada, 1 i 7 grudnia 2013 r. w godz. 9:00 – 14:00
UWAGA! ZMIANA MIEJSCA!
Szkolenie odbędzie się w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, ul. Chorzowska 22.
Koszt udziału w kursie wynosi: 180 zł
Gwarancją uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty 180 zł do dnia 16 listopada 2013 r. na konto:
ING Bank Śląski S.A.
94 1050 1214 1000 0090 7749 6066
z dopiskiem: 15KD
FAKTURY – Uwaga!
Wystawiona faktura nie podlega zmianie! Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami.
W przypadku wpłat dokonywanych przez osobę prywatną automatycznie wystawiamy fakturę na nazwisko osoby wpłacającej.
W razie innej formy płatności prosimy przed dokonaniem wpłaty uzgodnić to z p. Adrianą Porębską-Kościelniak – tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 118, e-mail:
W przypadku wpłat dokonywanych przez szkołę/placówkę prosimy w tytule przelewu podać kod szkolenia, NIP instytucji oraz imiona i nazwiska uczestników, za których została dokonana opłata.
Centralizacja VAT – szkoły/placówki prosimy ponadto o przesłanie danych nabywcy i odbiorcy potrzebnych do wystawienia faktury VAT na adres e-mail:
Nieuiszczenie opłaty w terminie, w przypadku dużej liczby uczestników, skutkować może brakiem możliwości uczestniczenia w szkoleniu.
Szkolenie zakończone.
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia faksem lub pocztą. Aby pobrać kartę zgłoszenia, kliknij tutaj.
Fax: 32 209 53 13
Adres: ROM-E Metis, 40-530 Katowice, ul. Drozdów 21
Istnieje również możliwość zgłoszenia online.
Szczegółowych informacji udziela koordynator kursu – Anna Dzięgiel:
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 116
e-mail: