Pod ochroną
Informacja archiwalna
Zarchiwizowano 22 września 2012

W imieniu Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zapraszamy do udziału w akcji artystycznej pt. Pod ochroną prowadzonej przez Marię Parczewską (Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie) odbywającej się w ramach projektu DO SZTUKI GOTOWI START!
Termin: 22 września 2012 r. (sobota)
Początek: 12:00
Miejsce zbiórki uczestników: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Al. Korfantego 6, Katowice
Działanie nawiązuje do dawnej praktyki wbijania w trawnik tabliczek Chrońmy zieleń. Ideą działania jest wzmacnianie wartości, odwoływanie się do naszej indywidualności, niepowtarzalności, wrażliwości.
Słowa klucze: cisza, godność, przyjaźń, zaufanie.
Maria Parczewska
Psycholog, pedagog, projektant, kurator Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Po wielu latach praktyki terapeutycznej i plastycznej, od 1990 r. współtworzy program edukacyjno – artystyczny Laboratorium Edukacji Twórczej CSW, który adresowany jest przede wszystkim do grup zawodowych związanych z wychowaniem, nauczaniem, terapią, resocjalizacją, edukacją kulturową oraz artystyczną. Prowadzi warsztaty twórcze, wykłady, szkolenia specjalistyczne, współpracując z wieloma instytucjami, także europejskimi.
Od 15 lat współtworzy i realizuje program specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim i z Wyższą Szkołą Pedagogiki Resocjalizacyjnej Pedagogium w Warszawie. Jest autorką publikacji i artykułów z zakresu animacji kultury i kreatywności. Projektuje książki, plakaty i wydawnictwa artystyczne.
DO SZTUKI GOTOWI START! to całoroczny projekt, którego celem jest twórcza aktywizacja mieszkańców Katowic poprzez inicjowanie wydarzeń artystycznych w różnych zakątkach miasta.
Formuła projektu zakłada dwupłaszczyznowe, komplementarne działania: z jednej strony happeningi, performance'y, akcje przeprowadzane przez zaproszonych artystów, z drugiej działania edukacyjno – animacyjne.
Akcje mają na celu wykreowanie kontrastujących z rzeczywistością sytuacji, które zmobilizują wyobraźnię, skłonią do zastanowienia się nad kluczowymi problemami, które nas dotyczą: tożsamością, kulturą, ekologią, itp.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Liczba miejsc ograniczona.
Wymagane zapisy:
lub tel. 32 259 90 40 wew. 13